Seznamovací seminář na Plumlovské přehradě

13. září 2009 v 10:02 | Nells |  Novinky z mého okolí
Před dvěma týdny jsem nastoupila na Reálné gymnázum a základní školu města Prostějova do 1.N, tedy do prvního ročníku šestiletého gymnázia. Na tu školu jsem sice chodila už od první třídy, ale přece jenom to byla změna...

Když jsme s kámoškou Luffí vešly prvního září poprvé do plné třídy, bylo to trošku...zvláštní. Každý seděl na svém místě, hrozný ticho...prostě nic. A tak to bylo prvních pár dní...potom se to ale už trošku rozjelo. Začali jsme se spolu celkem všichni bavit...ale pořád to ještě prostě nebylo ono. A možná by to tak zůstalo napořád, kdybychom ve čtvrtek, desátého září, neodjeli na dvoudenní seznamovací kurz na Plumlovskou přehradu.

Ráno jsme všichni čekali před školou, postávali jsme ve skupinkách s cestovními taškami a čekali na učitelku/profesorku. Když přišla, naházeli jsme naše tašky a spacáky do auta a pěšky jsme se vydali na autobusovou zastávku. Došli bychom tam i pěšky...ale pro některý lidi by to bylo asi moc daleko.

Po jízdě autobusem, vyšlapání spousty schodů a kopce jsme konečně dorazili do našeho kempu. Byly nám rozdány klíčky od chatek. Já, Luffí a Lucka jsme se vydali do naší chatky číslo 2. Při prvním pohledu dovnitř jsme se hodně zděsily...jakási chalupa...vevnitř prosklená stěna s nějakými závěsy, smrad a...prostě strašně divný. Naštěstí nás učitelky pochopily a vyměnily naš chatku s chatkou kluků, takže jsme nakonec tak špatně nedopadly.

Dopoledne po příjezdu jsme si hlavně vybalili věci a seznámili se s prostředím. Hodně mě překvapilo, že na chatce nebyli vůbec žádní pavouci a že byla čistá! A záchody taky...i když večer to tam nějak začalo vylízat, tak na nás musela učitelka přiletět, proč ječíme. Ale zpět k dopoledni...

Hráli jsme hlavně takový hry jako "Přesedne si ten, kdo..." a podobně...prostě abychom se líp poznali (i když v tom zmatku to moc nešlo). Bylo to super...

Ve dvanáct hodin jsme vyrazili na oběd do restaurace...já, Luffí, Lucka, Johanka a Denča jsme si sedly k prvnímu stolu...už jsme měli nachystané jídlo. Nějakou kuřecí omáčku a knedlíky...stačilo si ale jenom přičichnout a už jenom slova lítala. Nakonec to jídlo Johanka pojmenovala "vajglovou omáčkou" a myslím si, že právem. Opravdu, to jídlo bylo připálený...ale kuchař to zřejmě neochutnal a dopadlo to takhle. Nakonec to šla učitelka vyřídit tak, že jsme jako náhradní jídlo dostali smaženej sýr, a ten byl skvělej! No jo no, chybička se vloudila. Ale stejně jsme se u toho oběda s holkama nasmály jak nikdy!

Po obědě jsme se vrátili do kempu a kvůli tomu prodlouženýmu obědu jsme neměli polední klid. Hnedka jsme zase začali něco dělat...i když to byla zábava. Taková odpolední hra...na téma "Moře". Najdřív jakási hra na žraloka, která byla taková divná, ale potom jsme se rozdělili na dvě skupiny a stavěli jsme si lodě. Z laviček, z větví a látky...prostě se nám to fakt povedlo. Potom následovala balonková válka, a potom to nejlepší - psaní dopisů. Jedna skupina měla napsat té druhé dopis, který najdou v láhvi. A myslím, že se nám náš dopis hodně povedl.

K večeru přijel náš oblíbený pan profesor Šnévajs, který nás má z tělocviku, a vymyslel pro nás spoustu sportovních her. Nakonec jsme si s holkama zahrály přehazku, a opravdu to byla dobrá hra, všem to šlo moc dobře.

Večer se měl dělat táborák, ale to měli na starost kluci, a tak holky měly volno. Chodily jsme z chatky na chatku a fotily se. Sranda musí bejt.

Táborák byl skvělej, jídlo dobrý, kolektiv dobrej...prostě všechno. Seznamovali jsme se víc a víc a všichni z toho byli nadšení. Když jsme dojedli, někdo už chtěl jít spát nebo na chatku. Pár lidí odešlo, a my s holkama taky. Ale spát se nám rozhodně nechtělo! Zase jsme šly fotit, jak skáčeme. Ve tmě to sice nebylo tak dobře vidět, ale to nás nezajímalo. Některý fotky se stejně hodně povedly.

Večer jsme po dlouhým povídání a probírání věcí usnuly. Večer...no spíš v noci, mezi jednou a druhou hodinou.

Ráno jsme byly jako vygumovaný, vůbec se nám nechtělo nic dělat. A to jsme měli mít dopoledne tu část programu zaměřenou na učení! Nakonec jsme to tak zhruba zvládli...i když stejně bylo nejepší čtvrteční odpoledne.

Potom jsme si sbalili věci a šli zase na oběd. Tentokrát už naštěstí bez problémů. Strašně rychle to uteklo, a už jsme jeli autobusem domů. Autobus byl strašně narvanej, nedalo se tam ani hnout, ale o to větší to byl zážitek.

Vůbec se nám nechtělo domů, seznamovací kurz udělal svou práci a myslím, že odteď bude kolektiv v naší třídě jako v každé jiné. Jenom počkejte, třeba o nás ještě uslyšíte.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Chtěli byste taky zažít takovej seznamovák?

Jasně
Nevím
Nee

Komentáře

1 °°Miss.DonutQa°° °°Miss.DonutQa°° | Web | 14. září 2009 v 17:29 | Reagovat

:) máš to bestovně napsanyy :-**

2 Michaela Michaela | 18. září 2009 v 16:36 | Reagovat

Ten clanek se ti fakt povedl.... :-D

3 andry andry | Web | 20. září 2009 v 17:36 | Reagovat

Hejky tg jak vidíím tak jsme se tam měli fáákt dobřé :*
Jako taky bych jela na nějakej kuzíík,ale jako asik ne na seznamovacíí ... spííš za rok už loučící :(:( :-x

4 Terushy Terushy | 15. října 2009 v 18:42 | Reagovat

Toš pěknej blog máš Nelli xD  8-)

5 ... ... | 14. května 2010 v 16:28 | Reagovat

hej jako nechápu .. hnus toto .. trapnej blog !! :-!

6 Luffí Luffí | 12. července 2010 v 16:03 | Reagovat

[5]: když se ti to nelibi tak se nevyjadřuj ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama